محل تبلیغ شما
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
ساعت:  ۰۳:۴۵:۰۹
فروشگاه اینترنتی ملورا
امروز در زردنیوز
 پربیننده های ورزشی
 پرنظرهای ورزشی
ماجرایی که همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد

ماجرایی که همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد


ماجرا از جایی آغاز شد که گروهی از هنرمندان با مدیریت جواد هاشمی، قرار شد برای ساخت مستندی با نام «یاردوازدهم» همزمان با سفر تیم ملی فوتبال و برگزاری جام جهانی، به برزیل بروند و در سرزمین رقص و فوتبال، مستندی فوتبالی تهیه شود برای ایرانیان.

تاریخ: ۲۲ تير ۱۳۹۳

ماجرا از جایی شروع شد که برخی هنرمندان به عنوان یاردوازدهم به برزیل رفتند اما این همه ماجرا نبود و داستان با حاشیه های بسیاری همراه شد.

پس از کش و قوس‌های فراوان درباره رفتن تعدادی از چهره های سینمایی و تلویزیونی به برزیل، بالاخره نام افرادی که قرار شد در قالب این پروژه مستند به برزیل بروند، در رسانه ها مطرح شد و در میان آنان نام های آشنایی چون محمدرضا شریفی‌نیا، مهران غفوریان، رضا یزدانی، پژمان جمشیدی، مهراب قاسم‌خانی، جواد هاشمی، محسن تنابنده، نرگس محمدی، مهدی پاکدل و... به چشم خورد؛ هنرمندانی که ظاهرا قرار بود با کمک یک اسپانسر برای حمایت از تیم ملی فوتبال و تهیه مجموعه ای مستند برای شبکه خانگی به برزیل بروند.

 

خیلی زود و چند هفته پیش از این سفر هم موضوع تامین هزینه ها و نام یک اسپانسر به نام آژانس مسافرتی «تعطیلات رویایی» سر زبان ها افتاد و رسانه ای شد.

 

تا اینکه سرانجام کار اعزام این گروه از هنرمندان و تعدادی از شهروندان علاقه مند به تیم ملی فوتبال به برزیل انجام شد.

 

اما مدتی نگذشت که پس از بازگشت تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی، صدای برخی هنرمندان و مسافرانی که با آژانس «تعطیلات رویایی» راهی برزیل شده بودند، بلند شد و تمام تبلیغات رنگین این آژانس مسافرتی رنگ باخت.

 

نارضایتی مسافران از آژانس «تعطیلات رویایی» به دلیل کیفیت پایین خدماتی بود که به آنان ارایه شده بود.

 

آژانس مسافرتی «تعطیلات رویایی» برای اعزام مسافران عادی به برزیل مبالغ مختلفی دریافت کرده که از دست کم ۲۰ میلیون تومان شروع و حتی به ۶۰ میلیون تومان  هم می رسد!

 

این در حالی بود که به گزارش خبرگزاری مهر، یک آژانس دیگر با مبلغ حدود ۳۰ میلیون تومان مسافران خود را به برزیل اعزام کرد و برای سه شهری که تیم ملی فوتبال ایران در آن بازی داشت پرواز در نظر گرفت، اما مسافران «آژانس تعطیلات رویایی» آنچنان که خود به رسانه ها گفته اند، مسافت طولانی بین دو شهر را با اتوبوس پیمودند!

 

جواد هاشمی که ظاهرا مدیر پروژه موسوم به اعزام هنرمندان حامی تیم ملی به برزیل هم بوده، درباره این سفر در یک برنامه تلویزیونی گفته که «گول خورده» و هزینه سفر هنرمندان را هم خودش برعهده گرفته تا پروژه مستند را به پایان برساند! موضوعی که البته کمی دور از ذهن نشان می دهد.

 

آقای هاشمی گفته که اسپانسر کلاهبردار از آب درآمد و او مجبور شده خودش با فروش خانه شخصی هزینه ها را تامین کند!

 

این سخنان جواد هاشمی درحالی مطرح می شود که تا پیش از اعزام هنرمندان به برزیل شایعاتی بود که اشاره داشت به اینکه آژانس مسافرتی «تعطیلات رویایی» و جواد هاشمی با همکاری هم و همیاری برخی اعضای فدراسیون و سازمان لیگ، تامین مالی و پشتیبانی تهیه مستند «یار دوازدهم» را در برزیل بر عهده دارند. اما سخنان هاشمی بر ابهام ماجرا افزود.

 

به هر ترتیب و آنچنان که رجبعلی خسروآبادی، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران، اعلام کرده، پروانه فعالیت آژانس مسافرتی «تعطیلات رویایی»، پس از شکایت پیاپی مردم به حالت تعلیق درآمده است.

 

اکنون آژانس مدعی شده برای جلب رضایت همه‌ مسافرانی که به جام جهانی اعزام کرده، اداره‌ میراث فرهنگی و گردشگری تهران دو هفته مهلت داده است.

نسخه چاپی
ارسال
۰
مطالب مرتبط
نظرات


نام(اختیاری):
ایمیل(اختیاری):
عدد مقابل را در کادر وارد کنید:
متن:

فروشگاه ورزش سه خبر ورزشی ایران تلنت
تازه ترین اخبار
پیشنهاد زردنیوز
پی سی آگهی تدریس خصوصی