محل تبلیغ شما
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
ساعت:  ۰۶:۰۶:۵۴
فروشگاه اینترنتی ملورا
امروز در زردنیوز
 پربیننده های سینما
 پرنظرهای سینما
جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، یک میلیون بیننده داشت

جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، یک میلیون بیننده داشت


مدیر امور استانهای جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با اشاره به استقبال بی نظیر مردم از این جشنواره، گفت: یک میلیون نفر در هفته دفاع مقدس از فیلم های جشنواره دفاع مقدس دیدن کردند

تاریخ: ۸ مهر ۱۳۹۳

به گزارش ایرنا 'علیرضا عاقل زاده' روز سه شنبه در حاشیه اختتامیه جشنوارهفیلم مقاومت در بیرجند، اظهار کرد: در این دوره از جشنواره آثار برگزیده در 420 شهر و دو هزار و 750 مکان شامل تالار، مسجد، حسینیه، بوستان تفریحی و حتی زندان به نمایش درآمد.

وی افزود: یک هزار و 400 اثر به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره مقاومت ارسال شده که 270 فیلم از این آثار پذیرفته و 60 اثر آن به بخش مسابقه راه یافت.

وی گفت: از مجموع فیلم های رسیده 900 اثر توسط هنرمندان بسیجی با عنوان جلوه گاه نور تولید شده بود که این امر با هدف ایجاد فضای رقابت برای هنرمندان نیمه حرفه ای با حرفه ای انجام شد.

وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ایجاد فضای سالم برای رقابت هنرمندان، رقابت هنرمندان نیمه حرفه ای و حرفه ای، نمایش فیلم ها در شهرهای کوچک و دادن اجازه حضور هنرمندان استانی در جشنواره ها از اهداف این جشنواره است.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر سینما دچار ورشکستی شده، اظهار کرد: با برگزاری جشنواره هایی از این دست مردم به سینما بر می گشتشه و با این رسانه آشتی می کنند.

وی افزود: حتی با برگزاری جشنواره ها و نمایش فیلم ها در جای جای کشور، روستاییان نیز به مخاطبان جدی سینما تبدیل می شوند که این امر می تواند به اقتصاد سینمای ما کمک کند.* دیدن فیلم نباید به آرزوی مرزنشینان تبدیل شود

مدیر امور استانهای جشنواره بین المللی فیلم مقاومت گفت: دیدن فیلم نباید برای ساکنان مناطق مرزی و دوردست کشور به یک آرزو تبدیل شود.

'علیرضا عاقل زاده' در آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در خراسان شمالی، اظهار کرد: بر این اساس یکی از سیاست های این جشنواره در این دوره آغاز نمایش فیلم ها از استان های مرزی و محروم بود.

وی افزود: مرزنشینان در خط مقدم دفاع از سرزمین ایران هستند و اگر جنگی بر ما تحمیل شود در نخستین مرحله آنان درگیر خواهند شد.

وی راهبرد نظام جمهوری اسلامی را دفاعی و نه تهاجمی خواند و گفت: فرهنگ مردم ما همواره دفاع از آب و خاک خود در برابر تهاجم بیگانگان بوده و این جشنواره نیز با هدف تقویت همین روحیه و افزایش قدرت بازدارندگی برگزار می شود.

عاقل زاده غالب فیلم های جشنواره فیلم مقاومت را نیز دارای تفکر دفاعی برشمرد و با اشاره به جنگ نرم دشمن که به داخل خانه ها نفوذ کرده، افزود: باید در برابر این جنگ گسترده نیز سنگرهای دفاعی خود را مستحکم کنیم.

مدیر امور استانها در جشنواره بین المللی فیلم مقاومت اظهار کرد: دشمنان با هزینه بسیار و از طریق تبلیغات ماهواره ای به جنگ جوانان ما آمده اند که ساخت فیلم، برگزاری جشنواره و پخش آثاری با مضمون مقاومت با هدف مقابله با این هجمه صورت می گیرد.

وی با اشاره به استقبال بی نظیر مردم از این جشنواره گفت: این جشنواره که پیش از این دوسالانه برگزار می شد از این پس، به صورت سالانه برپا خواهد شد.

عاقل زاده اظهار کرد: با وجود اینکه استان های بزرگی مانند اصفهان و خراسان رضوی بیشترین شمار جایگاه های نمایش فیلم در این دوره از جشنواره را داشتند اما استانی چون خراسان شمالی نیز با نمایش فیلم در 227 نقطه، فراتر از انتظار ظاهر شد.

فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی نیز دراین مراسم با اشاره به تداوم دفاع مقدس در عصر کنونی، گفت: اکنون جبهه جنگ از حوزه های عملیاتی خوزستان، ایلام و کردستان به جغرافیای دیگری چون فلسطین، لبنان و سوریه کشیده شده است.

سردار 'حسینعلی یوسفعلی زاده' افزود: نوع ایثارگری هایی که اکنون در کشورهای مسلمان منطقه اتفاق می افتد برگرفته از همان ایثاری است که جوانان ایران اسلامی داشتند که به آن مناطق صادر شده است.

وی گفت: حوزه مقاومت که زمانی در حاشیه اروند و قله های کردستان سنگر داشت اکنون به خانه ها منتقل شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز در این آیین گفت: جریان هنر مقاومت اعتبار خود را از خون شهیدان وام گرفته است.

'حسین ثابت قدم وحید' افزود: هرجا صحبت از عزت و سربلندی و دستاوردهای نظام است مستقیم و غیرمستقیم از شهدا تجلیل می شود.

در پایان این آیین از خانواده خبرنگار شهید 'محمدرضا امانی' نیز تجلیل شد.

در سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت که در طول هفته دفاع مقدس در 227 نقطه استان خراسان شمالی برگزار شد، 53 عنوان فیلم مربوط به دفاع مقدس برای علاقه مندان به نمایش درآمد.

ایرنا

نسخه چاپی
ارسال
۰
مطالب مرتبط
نظرات


نام(اختیاری):
ایمیل(اختیاری):
عدد مقابل را در کادر وارد کنید:
متن:

امینانه
تازه ترین اخبار
پیشنهاد زردنیوز
پی سی آگهی تدریس خصوصی