محل تبلیغ شما
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
ساعت:  ۰۲:۴۷:۱۸
فروشگاه اینترنتی ملورا
امروز در زردنیوز
 پربیننده های اخبار
 پرنظرهای اخبار
NFC قدیمی شد با ترنسفرجت آشنا شوید

NFC قدیمی شد با ترنسفرجت آشنا شوید


NFC قدیمی شد با ترنسفرجت آشنا شوید

تاریخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۳

NFC قدیمی شد با ترنسفرجت آشنا شوید

تکنولوژی ترنسفرجت ساخته شرکت توشیبا است و در بازار معرفی شده و تا سرعت ۳۷۵Mbps به انتقال اطلاعات بین دو دستگاه دیجیتالی می پردازد. عملکرد این تکنولوژی با NFC بسیار شبیه است. و جایگزین خوبی در بازار خواهد شد.

با وجود تکنولوژی‌های ارتباطی چون وای فای، بلوتوث، ۴G و البته NFC شاید دیگر نیازی به یک متد دیگر برای نقل و انتقال فایل‌ها نباشد. اما توشیبا این‌گونه فکر نمی‌کند و حداقل فضا را برای ورود یک تکنولوژی دیگر به نام TransferJet مناسب دیده است.
ترنفسفرجت البته یک تکنولوژی جدید نیست و مدت‌ها قبل توسط سونی طراحی شده بود و در سال ۲۰۰۸ تحت نام TransferJet Consortium معرفی شده بود. این تکنولوژی در آن زمان شرکت‌های بزرگی چون سونی، المپوس و توشیبا را گرد یکدیگر جمع کرده بود.

این تکنولوژی به دو دستگاه الکترونیکی اجازه می‌دهد که مانند NFC با قرار گرفتن در کنار یکدیگر به تبادل اطلاعات بپردازند ولی سرعتی که یک ترنسفرجت در انتقال اطلاعات دارد بسیار بیشتر است. ترنسفرجت می‌تواند تا سرعت ۳۷۵Mbps به انتقال اطلاعات بپردازد و به گفته توشیبا یک فایل HD بیست ثانیه ای را در یک ثانیه منتقل می‌کند.

توشیبا از امسال آداپتورهای یو اس بی ترنسفرجت را برای اسمارت فون های اندرویدی، تبلت ها و پی‌سی های ویندوزی در اروپا به فروش می‌رساند.

یو اس بی آداپتورها اولین هدف توشیبا جهت همه‌ گیر ساختن محصول در بازار است توشیبا قصد دارد پس از این مرحله با تمام شرکت‌های تولید کننده انواع اسمارت فون برای تعبیه همیشگی این تکنولوژی درون اسمارت فون ها به مذاکره کند.

ماتیلدا

نسخه چاپی
ارسال
۰
مطالب مرتبط
نظرات


نام(اختیاری):
ایمیل(اختیاری):
عدد مقابل را در کادر وارد کنید:
متن:

خبرپو اتوماسیون اداری شبکه تحلیلگران
تازه ترین اخبار
پیشنهاد زردنیوز
پی سی آگهی تدریس خصوصی