محل تبلیغ شما
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
ساعت:  ۲۲:۰۰:۱۶
فروشگاه اینترنتی ملورا
بیوگرافی ها
 پربیننده های بیوگرافی
 پرنظرهای بیوگرافی
جیسون استتهام

جیسون استتهام

زندگینامه جیسون استتهام  Biography Jason Statham

جیسون استتهام (به انگلیسی: Jason Statham)‏ متولد ۱۲ سپتامبر ۱۹۶۷ (میلادی) بازیگر انگلیسی است که بیشتر در فیلم‌های اکشن ظاهر می‌شود.

بازیگر نقش اصلی فیلم موفق «مسابقه مرگ» دوازدهم سپتامبر ۱۹۷۲ در لندن به دنیا آمد. وجه مشخصه این بازیگر ورزشکار این است که طی مدت زمان کوتاهی کارها و فعالیتهای زیادی را تجربه کرد. شاید کمتر کسی بداند او سال ۱۹۹۲ عضو تیم شنای ملی بریتانیا در مسابقات المپیک بود و مقام دوازدهم را به خود اختصاص داد. اما این همه کاری نیست که جیسن استتهام انجام داده است.

ماشینرانی از علائق اصلی اش است و دوره ورزش هنرهای رزمی را هم دیده است. با این حال در دنیای مد هم کار کرده و مدتی هم در بازار سیاه به عنوان فروشنده حضور داشته است! اما همه جهان او را به عنوان یک بازیگر میشناسند که حضوری آرام، متین و خونسرد روی پرده سینما دارد.

اولین نقش سینمایی اش را سال ۱۹۹۸ در فیلم گای ریچی به نام Lock , Stock and Two Smoking Barrels بازی کرد و علت انتخابش برای این نقش تبحرش در کار اتومبیلرانی بود. وی یکی از سرمایه گذاران فیلم هم بود. موفقیت مالی و تجاری این فیلم، شرایط را برای ادامه کار استتهام فراهم کرد.

ریچی در فیلم بعدیاش «قاپزنی» (۲۰۰۰) نقش مهمتری به او داد و استتهام توانست در کنار براد پیت، دنیس فارینا و بنیسیو دلتورو، هنر بازیگری اش را به نمایش بگذارد. در این زمان استتهام از لندن راهی لس آنجلس شد و فیلم «نوبت اوست» (۲۰۰۰) را بازی کرد که امتیاز زیادی برایش محسوب نمیشود. نقش دوم فیلم علمی تخیلی «اشباح مریخ» (۲۰۰۱) را بازی کرد و در همین سال در «تک» در کنار جت لی، صحنه های زیبای ورزش هنرهای رزمی را به نمایش گذاشت. اما بازی در نقش اصلی فیلم اکشن و ورزشی «ترانسپورتر» (۲۰۰۲) بود که استتهام را تبدیل به یک چهره موفق و سرشناس روز کرد.

بیوگرافی جیسون استتهام بیوگرافی جیسون استتهام

صحنه های اتومبیلرانی این فیلم به مذاق تماشاگران خیلی خوش آمد و باعث تولید قسمت دوم این فیلم شد. استتهام در نسخه دوباره سازی شده «شغل ایتالیایی» (۲۰۰۳) هم نقش یک راننده خوش دست را به عهده گرفت و تماشاگران را مجذوب هنر اتومبیل رانی خویش کرد. این فیلم که نسخه امروزی یک فیلم موفق کلاسیک انگلیسی (محصول سال ۱۹۶۹) است، این روزها دارد به قسمت دوم خود میرسد و استتهام هم در آن بازی دارد.

۱۹۹۸ Lock, Stock and Two Smoking Barrels

۲۰۰۰ قاپ‌زنی

۲۰۰۰ Turn It Up

۲۰۰۱ روح‌های مارس

۲۰۰۱ یکه‌تاز

۲۰۰۱ ماشین مین

۲۰۰۲ ترانسپورتر

۲۰۰۳ شغل ایتالیایی

۲۰۰۴ کولاترال

۲۰۰۴ موبایل

۲۰۰۵ ترانسپورتر ۲

۲۰۰۵ ریوولور

۲۰۰۵ لندن

۲۰۰۶ آشوب

۲۰۰۶ پلنگ صورتی

۲۰۰۶ کرانک

۲۰۰۷ جنگ

بیوگرافی جیسون استتهام بیوگرافی جیسون استتهام

۲۰۰۷ بنام پادشاه

۲۰۰۸ دزدی بانک

۲۰۰۸ مسابقه مرگ

۲۰۰۸ ترانسپورتر ۳

۲۰۰۹ کرانک ۲: ولتاژ بالا

۲۰۱۰ سیزده

۲۰۱۰ The Expendables

۲۰۱۱ مکانیک

۲۰۱۱ Gnomeo & Juliet

۲۰۱۱ Blitz

۲۰۱۱ The Killer Elite

۲۰۱۲ گاوصندوق

۲۰۱۲ The Expendables 2

۲۰۱۲ Echelon

۲۰۱۲ safe

2013 Parker

2013 Hummingbird

2013 Homefront

بیوگرافی جیسون استتهام بیوگرافی جیسون استتهام

نسخه چاپی
ارسال
۰
نظرات


نام(اختیاری):
ایمیل(اختیاری):
عدد مقابل را در کادر وارد کنید:
متن:

سامانه سایان سازه
تازه ترین اخبار
پیشنهاد زردنیوز
پی سی آگهی تدریس خصوصی