محل تبلیغ شما
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
ساعت:  ۱۷:۴۹:۰۶
فروشگاه اینترنتی ملورا
امروز در زردنیوز
 پربیننده های اخبار
 پرنظرهای اخبار
اعتراض حداد به کاهش جایزه جلال

اعتراض حداد به کاهش جایزه جلال


عضو شورای انقلاب فرهنگی گفت: تا جایی که من اطلاع دارم، موضوع کاهش سکه‌های جایزه جلال در شورای انقلاب فرهنگی مطرح نشده و اگر وزارت ارشاد به دلیل محدودیتی جایزه را تقلیل داده می‌توانست این را در شورا مطرح کند.

تاریخ: ۱ آذر ۱۳۹۳

غلامعلی حداد عادل عضو شورای انقلاب فرهنگی و رئیس فرهنگستان زبان فارسی به کاهش جوایز ادبی جلال آل احمد اشاره کرد و گفت: موضوع تا جایی که من اطلاع دارم در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح نشده است، اگر وزارت ارشاد به هر دلیلی و به خاطر مسائل مالی و محدودیت‌های موجود جایزه جلال را تقلیل داده می‌تواند این مسئله را در شورا مطرح کند تا در آنجا کمکی به این مسئله شود. 

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تا جایی که اطلاع دارم مطرح شدن این موضوع در صورتجلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را در یاد ندارم به هرحال رسم نیست که جایزه‌ای تقلیل پیدا کند، معمولاً جوایز افزایش می‌یابند ولی کاهش نمی‌یابند. 


وزارت ارشاد پیش از این اعلام کرده بود که به دلیل همسان نبودن سکه‌های جایزه جلال با دیگر جوایز ادبی، تعداد آن را از 110 سه به 30 سکه تقلیل داده است و وزیر ارشاد نیز دلیل این کار را زیاد بودن تعداد سکه‌ها دانست  که این اتفاقات با واکنش اعضای هیات علمی جایزه جلال مواجه شد.  درنهایت کش و قوس‌های مربوط به سکه‌های جایزه جلال با اعلام شهرداری و تقبل اعطای 110 سکه به برگزیدگان این دوره موقتا خاتمه یافته است. 
 
منبع: فارس
نسخه چاپی
ارسال
۰
مطالب مرتبط
نظرات


نام(اختیاری):
ایمیل(اختیاری):
عدد مقابل را در کادر وارد کنید:
متن:

خبرپو اتوماسیون اداری شبکه تحلیلگران
تازه ترین اخبار
پیشنهاد زردنیوز
پی سی آگهی تدریس خصوصی