محل تبلیغ شما
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
ساعت:  ۱۰:۳۵:۳۶
فروشگاه اینترنتی ملورا
بیوگرافی ها
 پربیننده های بیوگرافی
 پرنظرهای بیوگرافی
جاستين تيم برليک

جاستين تيم برليک

نام: جاستين راندال تيم برليک
تاریخ تولد: ۳۱ ژانويه ۱۹۸۱
محل تولد: ممفيس - تنسی - آمريکا
لقب:جی . تی
نام پدر: رندی تیمبرلیک
نام مادر: لین هارلس
قد:1.82

جاستين راندال تيم برليک در صبح ۳۱ ژانويه ۱۹۸۱ در ممفيس تنسی آمريکا به دنيا آمد .
پدرش" رندی تیمبرلیک "و مادرش"لین هارلس" هستند.وقتی جاستین 5 سال داشت پدر و مادرش از هم جدا شدند و هر دو ازدواج مجدد کردند. مادر او صاحب یک کمپانی تولید برنامه های سرگرمی و تفریحی است .جاستین صاحب یک خواهر ناتنی بود از پدرش که پس از تولد فوت کرد و بعدا" جاستین آهنگی را به یاد او خواند.
او کار خود را از دوره نوجوانی و هنگامی که 11 سال داشت در کلوپ معروف "ميکی موس" شروع کرد جايی که خوانندگان ديگری همچون بريتنی اسپيرز ، کريستينا آگوريلا و همچنين دوست هم گروهيش "جاشوا چار " آنجا حضور داشتند . اما معروفيت او از زمانی آغاز شد که او و جاشوا گروه "انسينک" را به وجود آوردند و جاستين خواننده اول گروه بود و از همان زمان بود که جاستين با بريتنی روابطی را آغاز کرد و چون آن زمان اوج شهرت بريتنی بود بنابراين به شهرت جاستين هم اضافه شد و دليلش هم آن بود که جاستين در يک مصاحبه تلويزيونی به شرح روابط عاشقانه و خصوصيش با بريتنی پرداخت و بريتنی هم بعد از آن در يک مصاحبه ديگر در برابر عموم گفت که ميخواهد با ازدواج با جاستين خودش را نجات بدهد. چون اولین رابطه جنسی او با جاستین بوده است .پس مدتی روابطشان به دلیل اینکه بریتنی اول با یکی از رقـاص های همکارش بنام "وید راسون" و بعد هم با شـوهر فعلیش "کوین فدرلاین "رابطـه برقرا کرد به هم خورد.
در سال ۲۰۰۲ جاستين اولين آلبوم تک صدايی خودش را انتشار داد که تحسينهای منتقدانه ای را دريافت کرد به طوری که در جدول ۲۰۰ آلبوم برتر جهان بود و بيش از ۳ ميليون کپی در آمريکا و بيش از ۷ ميليون در سراسر جهان فروش داشت .
بعد از آن جاستين روابطی را با کريستينا آغاز کرد و توسط توری مشترک در سال ۲۰۰۳ با کريستينا از آلبوم خودش حمايت کرد . اما دوستی او با کريستينا فقط برای نفع شخصی و افزايش معروفيت او بود چون رابطه آنها هم خيلی زود به جدايی کشیده شد.
او در اوايل سال ۲۰۰۳ شروع به برقراری رابطه با کامرون دياز کرد و سپس در سال ۲۰۰۵ در يک فيلم هيجان انگيز به نام "ادیسون" بازی کرد. و بعد از آن هم در فيلم "الفبای سگ" که بر اساس زندگی واقعی "جیس جانز"تهيه شده بازی کرد .
جاستين هم مثل بريتنی و کريستينا با عکسها و پوسترهايی که از او تهيه شده است تجارت میکرد و این گونه توانست از تهيه مخارج آلبومش بر بيايد. او در اجراهای گوناگونی با خوانندگان مختلفی مثل جانت جکسون و ...همکاری داشته است.
در سال 2004 او در یک نمايش با جانت جکسون همکاری داشت که در اين نمايش در جلوی بيش از ۱۰۰ ميليون تماشاچی هنگامی که جانت در حال اجرای بخشی از شعرش" ميخواهم تو را تا پايان اين آواز لخت کنم " بود جاستين بخشی از لباس او را پاره کرد به طوری که سينه جانت جکسون به طور کامل نمايان شد. و اين کار آنها با انتقاد شديد مردم روبرو شد و به معروفيت از دست رفته جانت جکسون اضافه کرد و جاستين را به اوج معروفيت خود رساند . اما چون کار آنها از نظر جامعه غير معمول بود آنها تصميم به معذرت خواهی گرفتند و هر دو معذرت خواهی خود را به صورت کتبی به عموم اعلام کردند.
و در همان زمان بود که جاستین برنده 2 جایزه یکی برای بهترین آلبوم پاپ و دیگری برای بهترین خواننده مرد شد.
در پنجم ماه می ۲۰۰۵ جاستين در هنگام ضبط آلبوم جديدش با "اسنوپ دوگ"(خواننده و يکی از حاميان بزرگ جاستین) متوجه بيماريش شد . او غده کوچکی در گلويش داشت که با عمل جراحی برداشته شد و اگه دير متوجه اين بيماری ميشد اين غده ميتوانست مسیر خوانندگيش را با مشکل مواجه کند.. بعد از آن او همکاری خودش را با گروه معروف "چشم سیاه" آغاز کرد و دریک آهنگ به صورت هم خوان همکاری کرد و بعد از آن نيز در تورها و کنسرت ها اين گروه را همراهی کرد.
جاستین از طرفداران کایلی مینگو میباشد. او از بهترین دوستان" جاستین تریک آیالا "می باشد. جاستین فعلا با جسیکا بیل رابطه دارد.
او در سال 2007 جایزه بهترین ویدیو "ام تی وی" را دریافت کرد.همچنین آلبومش در سال 2006 بنم " " برنده دو جایزه"گرمی"شد.
آلبوم ها:
ان ساینس(1995)
جاسفید و بازی بزرگ (2002)
همکاری و فعالیت(2004)
آینده سکس،صدای عشق(2006)
همکاری و فعالیت(2007)
و...

فیلم ها:
تیر و کمان(2000)
روی خط(2000)
نوع رفتار(2001)
نیروی ادیسون(2005)
آلفبای سگ(2006)
شکایت اژدهای سیاه(2007)
فریاد سوم(2007)
خبر چین جنوب(2007)
عشق به معلم مذهبی(2008)
جاده باز(2008)
و...
نسخه چاپی
ارسال
۰
نظرات


نام(اختیاری):
ایمیل(اختیاری):
عدد مقابل را در کادر وارد کنید:
متن:

سامانه سایان سازه
تازه ترین اخبار
پیشنهاد زردنیوز
پی سی آگهی تدریس خصوصی