محل تبلیغ شما
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
ساعت:  ۰۳:۴۴:۱۴
فروشگاه اینترنتی ملورا
امروز در زردنیوز
 پربیننده های اخبار
 پرنظرهای اخبار
علت افزایش قیمت گوجه‌ چه بود؟

علت افزایش قیمت گوجه‌ چه بود؟
تاریخ: ۶ دي ۱۳۹۳

محمد صبور در گفت‌وگو با ایسنا، توضیح داد: زمان تولید برخی محصولات کشاورزی خاص است و امکان انبار آنها نیز وجود ندارد، به این دلیل است که گاها شاهد افزایش قیمت برخی محصولات از جمله گوجه‌فرنگی هستیم.
 
وی بیان کرد: گوجه فرنگی در فصل زمستان در مناطق گرمسیر کشور کشت می‌شود اما زمان برداشت این محصول بهمن و اسفند است بنابراین در حال حاضر به دلیل خلاء به وجود آمده شاهد کمبود محصول و افزایش قیمت آن هستیم.
 
صبور، امکان نداشتن تولید گوجه‌فرنگی گلخانه‌ای در سطح وسیع در استان را از دیگر عوامل افزایش قیمت این محصول دانست و گفت: این امر باعث می‌شود هزینه تولید گلخانه‌ای این محصول بالا باشد و در نتیجه هزینه تمام شده محصول بیشتر از مقدار طبیعی آن است.
 
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح کرد: در گذشته که امکان حمل و نقل محصولات به استان‌های مختلف و همچنین کشت گلخانه‌ای وجود نداشت در فصل زمستان به هیچ عنوان گوجه‌فرنگی در استان عرضه نمی‌شد. مردم می‌توانند در چند ماهی که خلاء تولید ایجاد شده و امکان تامین گوجه با قیمت پایین وجود ندارد از گوجه‌های فرآوری شده مانند رب گوجه استفاده کنند.
 
وی با بیان اینکه فصل برداشت گوجه در مناطق گرمسیر در بهمن و اسفند است، خاطرنشان کرد: برداشت گوجه‌فرنگی از گلخانه‌ها و استان‌های گرمسیر عمدتا در بهمن و اسفندماه رخ می‌دهد، مشکل کمبود این محصول در بهمن ماه حل خواهد شد. 

 

اخبار اقتصادی - ایسنانسخه چاپی
ارسال
۰
مطالب مرتبط
نظرات


نام(اختیاری):
ایمیل(اختیاری):
عدد مقابل را در کادر وارد کنید:
متن:

خبرپو اتوماسیون اداری شبکه تحلیلگران
تازه ترین اخبار
پیشنهاد زردنیوز
پی سی آگهی تدریس خصوصی