محل تبلیغ شما
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
ساعت:  ۰۳:۱۰:۵۸
فروشگاه اینترنتی ملورا
امروز در زردنیوز
 پربیننده های اخبار
 پرنظرهای اخبار
عذرخواهی نماینده ونزوئلا از شوخی "زشت"‌اش

عذرخواهی نماینده ونزوئلا از شوخی "زشت"‌اش
تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳

سفیر ونزوئلا در سازمان کشورهای آمریکایی به خاطر شوخی گزنده خود با مخالفان کشورش عذرخواهی کرد. وی در سخنانی عبور "گلوله از کله‌های پوک" مخالفان دولتی و صدای آن را شرح داده بود!

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، «روی چادرتون»، سفیر ونزوئلا در سازمان کشورهای آمریکایی پس از سخنان جنجالی خود در هفته گذشته گفت: شوخی من یک مقدار زشت بود و اقرار می‌کنم که اشتباه کردم. اگر مردم با فراست ونزوئلا را ناراحت کردم، عذرخواهی می‌کنم. امیدوارم که آنها عذرخواهی مرا بپذیرند.

این دیپلمات کهنه‌کار و وزیر خارجه پیشین ونزوئلا در جریان مصاحبه با «یونیون ریدیو» گفت که آن دسته از افرادی که به وی توهین کرده‌اند نیز باید اظهار ندامت کنند.

سخنان چادرتون اگر چه اولین توصیف‌ها درباره نحوه برخورد دولت کاراکاس با مخالفان دولتی نبود، اما بیان صریح آن موجب شوکه ‌شدن مردم و حتی سیاستمداران ونزوئلا شد. اعضای اپوزیسیون ونزوئلا خواستار استعفای وی شده‌اند و کمپینی در فضای مجازی علیه وی به راه افتاده است.

سخنان وی که به گفته خودش شوخی بوده است، زمانی مطرح شد که وی داشت درباره گلوله‌هایی که در جریان اعتراضات شلیک می‌شود، توضیح می‌داد. وی می‌گفت که گلوله بین حامیان و مخالفان دولت تمایز قائل نمی‌شود اما وی با پوزخندی افزود: با این حال صدایی که یک گلوله در هنگام عبور از سر مخالفان تولید می‌کند، مثل "کلیک" است چون کله آنها پوک است! بنابراین گلوله به سرعت از سر آنها عبور می‌کند.

این اظهارات اعتراضات اخیری را که به دلیل کشته شدن معترضان سیاسی به راه افتاده بود، تازه کرد. در تازه‌ترین مورد، پسر نوجوانی ماه گذشته به دلیل تیراندازی مرگبار یک نیروی پلیس کشته شد و سال گذشته نیز 43 معترض در جریان اعتراضات ضد دولتی کشته شدند که واکنش‌های بسیاری به همراه داشت.


اخبار بین الملل - ایسنا

نسخه چاپی
ارسال
۰
مطالب مرتبط
نظرات


نام(اختیاری):
ایمیل(اختیاری):
عدد مقابل را در کادر وارد کنید:
متن:

خبرپو اتوماسیون اداری شبکه تحلیلگران
تازه ترین اخبار
پیشنهاد زردنیوز
پی سی آگهی تدریس خصوصی