محل تبلیغ شما
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
ساعت:  ۰۱:۵۶:۲۷
فروشگاه اینترنتی ملورا
امروز در زردنیوز
 پربیننده های اخبار
 پرنظرهای اخبار
سهل‌انگاری در بیمارستان امام خمینی تهران، جان 9 نوزاد را گرفت

سهل‌انگاری در بیمارستان امام خمینی تهران، جان 9 نوزاد را گرفت
تاریخ: ۲۹ اسفند ۱۳۹۳

شاخصه اصلی این باکتری این باکتری‏ها مقاوم بودن آنها در برابر اغلب آنتی بیوتیک‏ها مانند پنی سیلین و درمان است که همین موضوع باعث می‏‌شود تا شیوع آن خطر مرگ را به شدت افزایش دهد.

 عفونت بیمارستانی در بیمارستان امام خمینی تهران، 9 نوزاد را به کام مرگ کشاند. بعد از این اتفاق بخش نوزادان این بیمارستان تعطیل و طی روزهای اخیر بعد از شست و شو و ضدعفونی کردن بازگشایی شده است.

یک منبع آگاه در همین زمینه به «خرداد» خبر داد که این اتفاق در پی گسترش باکتری «آسینتو باکتر بائومانی» در بخش نوزدان این بیمارستان رخ داده است. آسینتوباکتر در بسیاری از منابع دیده شده است مانند شیر پاستوریزه شده، غذاهای یخ‌زده، هوای بیمارستان، لباس شسته شده، کاتتر آنژیوگرافی، ونتیلاتورها، لارنگوسکوپ، بالش‌های بیمارستانی و صابونها و از علل مهم عفونت‌های بیمارستانی است. شاخصه اصلی این باکتری این باکتری‏ها مقاوم بودن آنها در برابر اغلب آنتی بیوتیک‏ها مانند پنی سیلین و درمان است که همین موضوع باعث می‏‌شود تا شیوع آن خطر مرگ را به شدت افزایش دهد.

خبرنگار خرداد در همین حال کسب اطلاع کرد که این اتفاق به دلیل کوتاهی کمیته کنترل عفونت رخ داده است. حدس زده می‏شود که در زمان شیوع این عفونت بیمارستانی استاندارهای استریل در بخش نوزدان رعایت نشده باشد.

این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که در رتبه بندی‏های سلامت در سطح جهانی یکی از مهمترین شاخص‏ی اصلی آمار مرگ و میر نوزادان است که می‏تواند جایگاه یک کشور را به شدت تحت تاثیر خود قرار دهد.

 

اخبار اجتماعی - خرداد

نسخه چاپی
ارسال
۰
مطالب مرتبط
نظرات


نام(اختیاری):
ایمیل(اختیاری):
عدد مقابل را در کادر وارد کنید:
متن:

خبرپو اتوماسیون اداری شبکه تحلیلگران
تازه ترین اخبار
پیشنهاد زردنیوز
پی سی آگهی تدریس خصوصی