محل تبلیغ شما
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
ساعت:  ۰۷:۴۸:۵۲
فروشگاه اینترنتی ملورا
امروز در زردنیوز
 پربیننده های سینما
 پرنظرهای سینما
انیمیشن "شاه و گدا" به فجر می‌رود

انیمیشن "شاه و گدا" به فجر می‌رود


مدیرعامل موسسه سینمایی "یار" از ساخت انیمیشن "شاه و گدا" با رویکردی طنز به تصمیمات محمدرضا پهلوی خبر داد که این انیمیشن قرارست در سی و دومین جشنواره فیلم فجر هم شرکت کند.

تاریخ: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲

حمید ایزدی مدیرعامل موسسه سینمایی "یار" با بیان این مطلب که انیمیشن "شاه و گدا" از تولیدات این موسسه در سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حضور خواهد داشت، گفت: در حال حاضر یک اثر انیمشین سینمایی با نام "شاه و گدا" به کارگردانی داوود نجف‌زاده در مرحله پیش‌تولید قرار داد که داستانی طنز درباره تاثیر تصمیمات محمدرضا پهلوی بر کشور را روایت می‌کند.

به گفته وی، در داستان این انیمیشن سینمایی که به مدت ۱۰۰ دقیقه ساخته خواهد شد جای شاه و گدا عوض می‌شود که این مساله داستان‌های بسیاری را به همراه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم این انیمیشن را در بخش سینمای تجربی سی و دومین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآوریم، بیان کرد: موسسه سینمایی "یار" زیرمجموعه موسسه "راه حق" فعالیت‌های خود در حوزه فرهنگ و هنر را از سال ۸۶ و در شهر مشهد آغاز کرده است. این مجموعه با آموزش نیروها در بهترین مراکز آموزش سینمایی و انیمیشن، در حال حاضر از حضور نیروهای متخصص در زمینه تولید انیمیشن و فیلم برخوردار است. البته فعالیت های موسسه "راه حق" تنها به تولیدات آثار سینمایی و انیمیشن محدود نشده و در زمینه محصولات فرهنگی و هنری از جمله طراحی و تولید لوازم التحریر نیز فعالیت می‌کند.

مدیرعامل موسسه سینمایی یار توضیح داد: این موسسه تا امروز نزدیک به ۹ انیمیشن تولید کرده که مهمترین آن مجموعه ۱۴ قسمتی "شکارچی شیر" است. این مجموعه ۲۰۰ دقیقه‌ای که هر قسمت آن تقریبا ۱۵ دقیقه دارد، حول محور یاران نزدیک به حضرت محمد (ص) است و اولین قسمت آن بخش‌هایی از زندگی حضرت حمزه را به تصویر می کشد. در این مجموعه علاوه‌بر معرفی یاران نزدیک به پیامبر اکرم (ص)، به معرفی یاران نزدیک حضرت علی (ع) و دیگران امامان نیز خواهیم پرداخت.

وی با اشاره به این که انیمیشن های تولید شده در این موسسه معمولا به صورت سفارشی ساخته می شود، بیان کرد: معمولا سازمان ها و نهادهای مختلف دولتی در حوزه های مختلف فرهنگی، مذهبی و اجتماعی پیشنهاد ساخت انیمیشن های مختلف را به این موسسه می‌دهند و ما نیز انیمیشن مورد نظر را طراحی می‌کنیم.

ایزدی گفت: معرفی شخصیت‌های مذهبی توسط موسسه سینمایی "یار" تنها به ساخت انیمیشن محدود نیست و یکی دیگر از شرکت های وابسته به موسسه "راه حق" تولیدات و لوازم التحریر خاص کودک و نوجوان را با طراحی شخصیت های مذهبی تاریخ ایران به قشر کودک و نوجوان معرفی می کند.

وی ادامه داد: تولیدات انیمیشن این موسسه علاوه بر ورود آن به بازار، در جشنواره های مختلف نیز حضور خواهد داشت. همچنین محصولات انیمیشن موسسه سینمایی یار در شبکه های مختلف تلویزیونی نیز به زودی پخش خواهد شد.

ایزدی در پایان تاکید کرد این موسسه تولید آثار مستند را نیز در دستور کار خود قرار داده است، گفت: مستندی درباره جنگ ۳۳ روزه لبنان و مستندی دیگر با نام "گنج‌نامه" که درباره یکی از روستاهای محروم استان خراسان رضوی است، ساخته‌ایم.

نسخه چاپی
ارسال
۰
مطالب مرتبط
نظرات


نام(اختیاری):
ایمیل(اختیاری):
عدد مقابل را در کادر وارد کنید:
متن:

امینانه
تازه ترین اخبار
پیشنهاد زردنیوز
پی سی آگهی تدریس خصوصی