محل تبلیغ شما
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸
ساعت:  ۱۴:۱۴:۲۸
فروشگاه اینترنتی ملورا
امروز در زردنیوز
 پربیننده های اخبار روز
 پرنظرهای اخبار روز

نامه فرزندان شهدا بهترین هدیه به «شیار 143»بود
تاریخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲

 

گلاره عباسی، بازیگر نقش فردوس در فیلم «شیار 143» در گفت‌وگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در قم، اظهار داشت: این فیلم اولین تجربه من در حوزه فیلم دفاع مقدس بود، من نقش خواهر یک رزمنده را به عهده داشتم و بر اساس هدفی که فیلم دنبال می کرد، باید نقش خود را به گونه ای ایفا می کردم که به فضای مستند نزدیک شود.


وی تصریح کرد: قصه خوب فیلمنامه و علاقه شخصی ام به حضور در اثری با مضمون دفاع مقدس موجب شد دومین همکاری من با نرگس آبیار کلید بخورد و از این همکاری که ثمره موفقیت آمیزی داشت، احساس رضایت و خرسندی دارم.


بازیگر فیلم شیار 143 یادآور شد: اولین تجربه همکاری من با خانم آبیار به فیلم «اشیا از آنچه در آیینه می بینید به شما نزدیکترند» بر می گردد، فیلمی با مضمون اجتماعی که سال گذشته به سی و یکمین جشنواره فیلم فجر راه پیدا کرد.


فیلم شیار 143 مفهوم ارزشی انتظار تداعی می کند


عباسی بیان داشت: ممکن است در نوع بازی و دکوپاژ شیار 143 شباهت هایی با فیلم قبلی خانم آبیار وجود داشته باشد، اما فضای این فیلم روایت متفاوتی دارد و نکات اخلاقی، انسانی و مفاهیم ارزشی مانند انتظار را برای مخاطب تداعی می کند.


وی خاطرنشان کرد: ما بچه های دهه شصت هستیم و جنگ تحمیلی در زمان کودکی ما رخ داد، ممکن است بزرگترها تصور کنند بچه های دهه شصت و هفتاد نسبت آن طور که باید به ارزش های اعتقادی دفاع مقدس پایبند نباشد، اما این گونه نیست.


نسل بعد از جنگ هم به ارزش های دفاع مقدس پایبند هستند


بازیگر نقش فردوس در فیلم شیار 143 افزود: نسل بعد از جنگ نیز به ارزش ها و آرمان هایی که شهدا و ایثارگرانی برای آن جان خود را به کف گرفتند پایبند هستند و برای خانواده های شهدا احترام زیادی قائلند.


عباسی تاکید کرد: موضوع دفاع مقدس برای من و همه اعضا و عوامل فیلم اهمیّت خاصی داشت و فکر می کنم بهترین جایزه و هدیه ایی که تا کنون برای شیار 143 دریافت کردیم نامه هایی بود فرزندان بزرگوار شهدا برای فیلم نوشتند.


وی با اشاره به نامه فرزندان شهدا باکری و همّت به فیلم شیار 143، عنوان داشت: من 8 سال است که در عرصه سینما و تلوزیون فعالیت می کنم اما تا کنون هیچ کدام از جوایزی که دریافت کردم به اندازه این نامه ها چنین احساس متفاوت و خوبی را در من ایجاد نکرد.


بازی مریلا زارعی در شیار 143 بی نظیر بود


عباسی در خصوص همبازی شدن با مریلا زارعی در این فیلم، ابراز داشت: ایشان در نقش مادر منتظر رزمنده ای که به جبهه رفته است بازی فوق العاده ای ارائه دادند، به گفته منتقدان و مردمی که فیلم را تماشا کردند بازی خانم زارعی در شیار 143، در سال های اخیر سینمای ایران بی نظیر بوده است.


وی اظهار داشت: عملکرد صادقانه کارگردان موجب شد همه بازیگران این فیلم در فضایی مناسب و صمیمی تلاش کنند تا بتوانند با بازی خوب و موفق پیام فیلم را به مخاطب برسانند.


 این بازیگر سینما و تلوزیون گفت: فیلم نامه شیار 143 علاوه بر متن روان و منطقی که در خود داشت از شعار پردازی دوری کرده بود، این موضوع به دغدغه کارگردان که نزدیک شدن فیلم به فضای مستند بود کمک می کرد و باورپذیری آن را افزایش می داد.


عباسی در پایان با اشاره به حمایت ابراهیم حاتمی کیا از این فیلم، تصریح کرد: خوشحالم که این فیلم علاوه بر جلب رضایت تماشاگران توانسته رضایت و حمایت سینماگران را در پی داشته باشد.

نسخه چاپی
ارسال
۰
مطالب مرتبط
نظرات


نام(اختیاری):
ایمیل(اختیاری):
عدد مقابل را در کادر وارد کنید:
متن:

پی سی آگهی مجتمع فولاد صائب
تازه ترین اخبار
پیشنهاد زردنیوز
پی سی آگهی تدریس خصوصی