محل تبلیغ شما
سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸
ساعت:  ۰۲:۴۳:۰۸
فروشگاه اینترنتی ملورا
امروز در زردنیوز
 پربیننده های اخبار
 پرنظرهای اخبار
تولید نفت خام از جلبک در کمتر از یک ساعت!

تولید نفت خام از جلبک در کمتر از یک ساعت!


محققان آمریکایی طی چند ساعت در آزمایشگاه، موفق به تولید نفت از جلبک شده‌اند، فرآیندی که تولید آن در طبیعت میلیون‌ها سال طول خواهد کشید.

تاریخ: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲

مهندسان آزمایشگاه ملی شمال غربی پاسیفیک وزارت انرژی آمریکا از طراحی نوعی فرآیند شیمیایی خبر داده‌اند که دقایقی پس از افزودن خمیر آبکی بدست آمده از جلبک، نفت خام مفید تولید می‌کند.
در این فرآیند، دوغابی از جلبک مرطوب به یک راکتور شیمیایی پمپاژ شده و در کمتر از یک ساعت، نفت خام در کنار آب و محصولات فرعی شامل فسفر بدست می‌آید که می‌توان آن را برای رشد جلبکهای بیشتر بازیابی کرد.
نفت خام جلبک می‌تواند به دو سوخت حمل و نقل هوایی شامل گازوئیل یا سوخت دیزلی تبدیل شده و پساب بدست آمده نیز می‌تواند به صورت گاز قابل اشتعال و موادی مانند پتاسیم و نیتروژن فرآوری شود.
در حالیکه چند شرکت موفق به تولید سوختنهای مبتنی بر جلبک در مقیاس پژوهشی شده‌اند، این سوختها از هزینه بالایی برخوردار بوده‌اند؛ از این رو مهندسان به کار بر روی جمع‌آوری موثر انرژی بالقوه جلبکها پرداخته و روشهایی را برای کاهش هزینه تولید سوخت جلبکی بکار برده‌اند.
مهمترین اقدام برای کاهش هزینه این بوده که این فرآیند با جلبک مرطوب کار می‌کند؛ این در حالیست که بیشتر فرآیندهای کنونی نیازمند خشک کردن جلبک هستند که خود کاری هزینه‌بر و انرژی‌بر است.
فرآیند جدید محققان با دوغاب جلبک انجام شده که حاوی 80 تا 90 درصد آب بوده و به دمای حدود 662 درجه فارنهایت با فشار حدود 3000 پوند بر اینچ مربع نیازمند است

نسخه چاپی
ارسال
۰
مطالب مرتبط
نظرات


نام(اختیاری):
ایمیل(اختیاری):
عدد مقابل را در کادر وارد کنید:
متن:

خبرپو اتوماسیون اداری شبکه تحلیلگران
تازه ترین اخبار
پیشنهاد زردنیوز
پی سی آگهی تدریس خصوصی