محل تبلیغ شما
دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸
ساعت:  ۰۷:۳۵:۵۶
فروشگاه اینترنتی ملورا
امروز در زردنیوز
 پربیننده های سینما
 پرنظرهای سینما
"مرز شکسته" از جشنواره اسپانیایی جایزه گرفت

"مرز شکسته" از جشنواره اسپانیایی جایزه گرفت


فيلم كوتاه مستند "مرز شکسته" به کارگردانی کیوان کریمی جایزه ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم "موسترمپ" در کشور اسپانیا را به‌دست آورد.

تاریخ: ۱۱ اسفند ۱۳۹۲

فیلم مستند "مرز شکسته" به کارگردانی فیلمساز جوان ایرانی کیوان کریمی در جدیدترین حضور بین‌المللی خود به عنوان نماینده سینمای ایران در جشنواره بین‌المللی فیلم "موسترمپ" اسپانیا روی پرده رفت و توانست جایزه ویژه هئیت داوران این جشنواره را ازآن خود کند. این جشنواره از اول تا سوم شهریورماه  (23 تا 25 آگوست 2013) در شهر ترمپ در کشور اسپانیا برگزار شد.

در مجموع از طرف فیلمسازان سراسر جهان 1100 فیلم به دفتر جشنواره رسیده بود که 8  فیلم به عنوان کاندید سه جایزه جشنواره انتخاب شدند. در نهایت با حضور احمد مرادی محقق و همکار فیلمنامه‌نویس فیلم "مرز شکسته" جایزه ویژه هیات داوران جشنواره به این فیلم مستند رسید. این هشتمین جایزه بین‌المللی فیلم مستند "مرز شکسته" در جشنواره‌های خارجی محسوب می‌شود.

"مرز شکسته" در ادامه حضورهای بین‌المللی خود در روزهای 10 تا 16 مهرماه امسال (2 تا 8  اکتبر 2013) در بخش مستند کوتاه سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بیروت در کشور لبنان به نمایش در خواهد ‌آمد. جشنواره بین‌المللی بیروت یکی از بهترین جشنوارهای کشورهای عرب زبان به شمار می‌رود.

این فیلم همچنین در روزهای 12 تا 16 شهریورماه (3 تا 7 سپتامبر 2013) در جشنواره فیلم‌های مستند"آنتافاگوستا" در کشور شیلی روی پرده خواهد رفت. این مستند همچنین به عنوان کاندید برای دریافت جایزه بهترین فیلم بخش "محیط زیست و انرژی" در جشنواره "پونفرادا" Ponferrada در کشور اسپانیا نمایش داده خواهد شد.

"مرز شکسته" که موضوع آن در مورد قاچاق مواد سوختی است تاکنون در تعدادی از جشنواره‌های داخلی و خارجی به نمایش درآمده و جوایز مختلفی را نیز از آن خود کرده است. این فیلم در آخرین حضور بین المللی خود در بخش رقابتی اصلی پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه تجربی "لایدن" در کشور هلند روی پرده رفت و توانست جایزه ویژه این جشنواره را ازآن خود کند.

نسخه چاپی
ارسال
۰
مطالب مرتبط
نظرات


نام(اختیاری):
ایمیل(اختیاری):
عدد مقابل را در کادر وارد کنید:
متن:

امینانه
تازه ترین اخبار
پیشنهاد زردنیوز
پی سی آگهی تدریس خصوصی