محل تبلیغ شما
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
ساعت:  ۰۷:۵۲:۵۸
فروشگاه اینترنتی ملورا
امروز در زردنیوز
 پربیننده های سینما
 پرنظرهای سینما
«لرد ولدمورت » هري پاتر 50 ساله شد

«لرد ولدمورت » هري پاتر 50 ساله شد


رالف فاینز قادر به بازی در نقش کاراکترهای مختلف است. او خود را به عنوان یک هنرپیشه‌ حرفه‌ای تثبیت و ریشه‌دار کرده است.

تاریخ: ۱۱ اسفند ۱۳۹۲

رالف فاینز نامش در اصل Ralph Nathaniel Twisleton-Wykeham-Fiennes است. او22 دسامبر 1962 در سلفوك انگلستان متولد شد. پدر او نویسنده و مادرش عکاس است. او ۵ خواهر و برادر دارد که آنها نیز در صنعت فیلم فعال هستند. خواهر او Martha Fiennes کارگردان و برادرش Joseph Fiennes است که در فیلم Shakespeare in Love بازی کرد. رالف فاینز بزرگ شده‌ کشور ایرلند است و در آکادمی سلطنتی تئاتر در رشته‌ی هنرپیشگی تحصیل کرده است. پس از آن شرکت معروف Royal Shakespeare پی به کار هنری فاینز برد و او را در گروه بازیگری خود پذیرفت.

رالف فاینز اولین حضور سینمایی خود را در فیلم "بلندی‌های بادگیر" در کنار ژولیت بینوش در سال ۱۹۹۲ داشت. این فیلم بر اساس رمانی از امیلی برونته ساخته شده است.فاینز یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های خود را در فیلم "فهرست شیندلر" بدست آورد. او در این فیلم نقش یک افسر نازی را بازی کرد و به خاطر آن نامزد جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نفش دوم شد. فاینز برای بازی این نقش، مجبور شد به وزن خود بیفزاید. در سال ۱۹۹۴ در فیلم „Quiz Show“ بازی کرد که توسط رابرت ردفورد کارگردانی شده بود. او برای ایفای نقش خود در این فیلم مورد تحسین بسیار قرار گرفت، هر چند فیلم در سینماها خوب به فروش نرفت.رالف فاینز در سال ۱۹۹۵ در فیلم تخیلی "روزهای عجیب" نقش داشت که توسط کاترین بیگلو کارگردانی شد. او در این فیلم نقش یک دلال کلیپ‌های سایبری را بازی می‌کند.
فیلم "بیمار انگلیسی" یک موفقیت بزرگ برای رالف فاینز بود. این فیلم از آنتونی مینگلا در سراسر دنیا فروشی بیش از ۲۳۰ میلیون دلار داشت و ۹ جایزه اسکار دریافت کرد. یکی از این جوایز را "بیمار انگلیسی" در بخش بهترین فیلم گرفت. خود رالف فاینز نیز نامزد شده بود، اما اسکاری دریافت نکرد.


در سال ۱۹۹۸ رالف فاینز در کنار اوما تورمن و شون کانری در فیلم "انتقام گیران" بازی کرد، اما این فیلم موفقیتی به همراه نداشت.بالاخره رالف فاینز در سال ۲۰۰۲ دوباره به هالیوود بازگشت و در فیلم "اژدهای سرخ" نقش یک قاتل زنجیره‌ای را بازی کرد. در فیلم عشقی-کمدی "خدمتکاری از منهتن" فاینز در کنار جنیفر لوپز ایفای نقش کرد. پس از دو فیلم "اژدهای سرخ" و "خدمتکاری از منهتن" فاینز از سینما فاصله گرفت و به سراغ بازی در تئاتر رفت."باغبان وفادار" یکی دیگر از موفقیت‌های بزرگ رالف فاینز است. این فیلم که در سال ۲۰۰۵ تهیه شد، یک درام عشقی است. فاینز در این فیلم در کنار ریچل وایز Weisz Rachel به ایفای نقش می‌پردازد. او در اینجا نقش یک دیپلمات را بازی می‌کند که به دنبال زد و بندهای تاریک یک شرکت داروسازی می‌رود.

فاینز در سال ۲۰۰۵ نقش منفی در فیلم "هری پاتر و جام آتش" ، قسمت چهارم هری پاتر، را بازی کرد. او در این فیلم نقابدار است و نقش لرد Voldemort را بازی می‌کند.فیلم "کتابخوان" از رمان برنهارد شلینک اقتباس شده و کارگردان آن استقن دالدری است. "کتابخوان" که در سال ۲۰۰۸ تهیه شد، درباره نابودی یهودیان در زمان نازی‌هاست. رالف فاینز در این فیلم نقش یک دانشجوی جوان رشته‌ حقوق را بازی می‌کند که پی می‌برد معشوقه‌اش Kate Winslet در زمان نازی‌ها، نگهبان یک اردوگاه‌ کشتار یهودیان بوده است.فاینز در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار در نقش کارگردان در فیلم Coriolanus فعال بود. این فیلم که یک درام تاریخی است، مبتنی بر تراژدی همنام شیکسپیر است.


در سال ۲۰۱۲ رالف فاینز در فیلم جدید جیمز باند به نام „Skyfall“ نقش یک مامور مخفی سابق را بازی می‌کند که در طول فیلم جای خانم „M“ را می‌گیرد که به ۰۰۷ ماموریت می‌دهد.
فاینز از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۷ همسر Alex Kingston بود که خود هنرپیشه است. بین سال‌های ۱۹۹۵ و ۲۰۰۶ او با هنرپیشه‌ بریتانیایی Francesca Annis  بود رابطه‌ی عشقی داشت. آنها با هم در نمایش هاملت آشنا شدند.
رالف فاینز در کنار کارش به عنوان هنرپیشه، فعالیت‌های اجتماعی و کمک‌رسانی متعددی نیز داشته است؛ از جمله در یونیسف و همچنین موسسه جهانی مقابله با ایدز Unite against AIDS فعال بوده است.
رالف فاینز قادر به بازی در نقش کاراکترهای مختلف است. او خود را به عنوان یک هنرپیشه‌ حرفه‌ای تثبیت و ریشه‌دار کرده است.

نسخه چاپی
ارسال
۰
مطالب مرتبط
نظرات


نام(اختیاری):
ایمیل(اختیاری):
عدد مقابل را در کادر وارد کنید:
متن:

امینانه
تازه ترین اخبار
پیشنهاد زردنیوز
پی سی آگهی تدریس خصوصی