نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی زردنیوز
عوامل مهم چاقی های شکمی چیست؟
استرس موجب چاقی شکمی می شود که بزرگترین تهدید برای ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت است

تاریخ: ۱۵ مهر ۱۳۹۳

عوامل مهم چاقی های شکمی چیست؟

در بررسی های جدید محققان دانشگاه نورث وسترن که طبق آن بر روی بیشتر از  بیش از ۳ هزار بزرگسال  ۳۰ تا ۴۰ ساله انجام شد، محرض گردید آنهایی  که دارای  زندگی و شرایط نامطلوب هستند و در زندگی خود استرس مداوم دارند، چربی های شکمی آنها  بیشتراز کسانی است که دارای شرایط مطلوب در زندگی خود هستند. در این تحقیقات بیشتر تمرکز برای یافتن عوامل مهم چاقی های شکمی بود.

بر اساس این تحقیق استرس موجب چاقی شکمی می شود که بزرگترین تهدید برای ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت است. در واقع روابط پرتنش باعث استرس شده و شما را وادار به مصرف خوراکی های پرکالری می کند.

به گفته محققان استرس نه تنها بر احساسات بلکه بر بدن نیز تاثیر منفی می‌گذارد و موجب تغییر در متابولیسم بدن و تجمع بیشتر چربی می‌شود، جالب این که همان طور که روابط نامطلوب باعث چاقی افراد می‌شود، روابط سالم نیز عکس این عمل را انجام می‌دهد.در تحقیقات اخیر مشخص شد افرادی که در روابط مطلوب قرار دارند چربی کمتری در بدنشان انباشته می‌شود.

روابط حمایت  کننده می‌تواند باعث کم کردن و یا از بین بردن استرس ها شود و باعث شود افراد  از خوردن بیش از حد جلوگیری کنند . نتایج  تکمیلی این تحقیقات چندی پیش توسط این مححققان در مجله امریکایی اپیدمیولوژی  به چاپ رسید و انتشار پیدا کرد.

ماتیلدا

http://zardnews.ir/index.php?step=desc&id=3080&tab=news